Osaka czyli Harry Potter i Airbnb z piekła rodem

W Osace spędziliśmy łącznie 4 noce i była to najgorsza część naszej 5 dniowej przygody. A wszystko za sprawą..Airbnb, a dokładniej kapitalistycznego bubka, który opisał swoją klatkę dla ptaków jako mieszkanie idealne dla 3-4 osób. Okazało się, że mieszkanie 1)nie jest mieszkaniem, a raczej komórką pod schodami (Harry Potter, wink wink) 2)okna wychodzą na autostradę, więc każda przejeżdżająca ciężarówka powoduje mini trzęsienie ziemi (lovely..), a otwarcie okna powoduje, że wszędzie osadza się czarny pył, hałas nie daje spać nawet jak jest się super zmęczonym 3) 3 osoby mieszczą się w mieszkaniu tylko jest jedna z nich śpi na podłodze między mikro kanapą a łóżkiem, a pozostałe umieją latać. Fun fun fun!

Pierwszej nocy, kiedy byliśmy kompletnie nieprzytomni po całonocnej autokarowej podróży dnia poprzedniego, czujnik dymu przypomniał sobie o tym, że warto zmienić w nim baterie i..naparzał co 15 minut. W nocy. Głośno, z melodyjką. Nienawiść i szatan. I pierwsza negatywna recenzja na Airbnb.

Następnego dnia ruszyłyśmy z Kasią na podbój Universal Studios Japan, bo to jego częścią jest świat Harry’ego Pottera (replika Hogwartu i bajery!), a Zamaan ruszył na podbój Kobe i góry, na którą można wjechać kolejką.

W USJ było dokładnie tak jak się spodziewałam. Tłumnie. Przez naprawdę duże T. I trochę za dziko jak na moje nerwy.

Po szybkim internetowym researchu wiedziałyśmy, że musimy być przed bramą z samego rana, bo tylko w ten sposób uda nam się dostać do środka bez większych problemów. Już na dzień dobry przywitała nas kolejka na kilkadziesiąt osób (a byłyśmy dobrą godzinę przed otwarciem), ale widać było też wieżyczki Hogwartu, więc nie miałyśmy w planach się poddać (No, you’re a nerd..). Bilety kupić się udało, stanęłyśmy więc w kolejce głównej i po mniej więcej 20 minutach bramy otwarto. I…się zaczęło. Myśleliście, że karp z Lidla to maksimum szaleństwa? O nie, nie jest. Ludzie z ogrzym wrzaskiem i biegiem ruszyli ustawiać się w kolejkach do największych atrakcji czyli najciekawszych kolejek górskich. My natomiast (ja umierając ze śmiechu, Kasia papatajując z tłumem dla zabawy, krzycząc przy tym wniebogłosy – filmik znaleźć będziecie mogli na moim Instagramie) ruszyłyśmy oglądać Hogsmeade i Hogwart. Spędziłyśmy tak około 2 godzin, fotografując drobiazgi, które wpadły nam w oko, chodząc od sklepu z pamiątkami do sklepu z pamiątkami, zwiedziłyśmy zamek i wyruszyłyśmy dalej. Im głębiej w park tym tylko gorzej. Plastikowe syrenki i rekiny, plastikowe dinozaury i noga dinozaura do obgryzienia (indyk?), a na samym końcu różowe szaleństwo czyli świat Hello Kitty. Sprawdziłyśmy na tablicy czas oczekiwania na przejażdżkę kolejkami i (jako że jesteśmy z Polski i już się, kuźwa, w życiu nastałyśmy wystarczająco i czekanie 3 godzin, żeby przejechać się kolejką Jurassic Park było bardzo daleko na liście rzeczy, które chciałybyśmy robić na wakacjach) zdecydowałyśmy się na 2, do których czas oczekiwania był najkrótszy. I był to wybór..interesujący.

Pierwszą atrakcją, na którą się załapałyśmy był plan filmowy filmu Backdraft z 1991 roku, opowiadającego o grupie strażaków. I to samo w sobie dużo już mówi. Wycieczka w szalone lata 90te, efekty specjalne rodem z Wiedźmina i Kurt Russel 30 lat temu.

Kolejną atrakcją, na jaką zdecydowałyśmy się tylko i wyłącznie z braku kolejki, były..Filiżanki Hello Kitty. Dla dzieci od lat 4. To było już dla mnie o jedną Filiżankę za dużo, więc po świecie Hello Kitty zdecydowałyśmy się wyruszyć poza studio – do zamku Osaka. Ale o tym już kolejnym razem!

PS. Tak, na jednym ze zdjęć przymierzamy czapki-sowy, które można było kupić w jednym ze sklepików..

hp5hp4hp3hp2hp1hp7hp8hp9hp10

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s