Momijigari czyli cała Japonia podziwia jesień

Momijigari (jap. 紅葉狩) to kolejna, po wiosennym sezonie na sakurę i hanami, ulubiona pora w Japonii. To sezon, w którym pogoda dopisuje, a liście, zwłaszcza te klonowe, zmieniają barwę na jesienną – od żółtej aż po jaskrawie czerwoną.

Momijigari polega na odwiedzaniu miejsc, które słyną z pięknie zmieniających kolor liści. Każdego roku programy poświęcone pogodzie publikują ranking miejsc oraz dokładne terminy kōyō (紅葉), czyli „sezonu klonowego”. Odwiedzane są nie tylko miejskie parki, ale również miejsca oddalone od cywilizacji, takie jak lasy i górskie szczyty.

Jesień to moja ulubiona pora roku, a ta japońska jest naprawdę przepiękna, wykorzystaliśmy więc weekend na podróż do Regionu 5 Jezior znajdującego się na terenie wokół góry Fuji. Niestety nie tylko my. Jak wszyscy to wszyscy:)

Jako że wyruszyliśmy z samego rana udało nam się zobaczyć zarówno pagodę Chureito z widokiem na Fuji, muzeum kimon Itchiku Kuboty w Yamanashi (polecam w 100%, niesamowite) oraz zachód słońca nad jeziorem Kawaguchi.

Poniżej wrzucam kilka zdjęć z naszej wyprawy, która choć udana zakończyła się niemalże 5 godzinną podróżą z powrotem do Tsukuby, z korkami na całej (!) trasie. Tak to jest kiedy cała Japonia rusza podziwiać liście.

IMG_1233IMG_1296IMG_1278IMG_1448IMG_1481

1 Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s