Kim jestem, skąd tytuł i o czym będzie ten blog

Cześć wszystkim,

oto i pierwszy post. Kim jestem ja, skąd ta nazwa i czego się można po niej spodziewać.

Mam na imię Weronika, jestem Polką mieszkającą obecnie w japońskiej miejscowości o nazwie Tsukuba. Wcześniej przez rok mieszkałam w Bostonie, tym w Stanach, nie pod Pcimiem:)

Do Japonii przeprowadziłam się w marcu 2017, a jako że moją super mocą jest ciekawość świata – patrzę, słucham i robię tonę zdjęć, którymi chciałabym się dzielić.

Nie będzie to blog, w którym udaję, że po kilku miesiącach znam kraj na wylot, to byłoby zwyczajnie głupie. Japonia to kraj ciekawy, fascynujący wręcz, z masą interesujących miejsc, zwyczajów i ceremonii, ale jako że mój japoński ogranicza się do zwrotów grzecznościowych i umiejętności kupienia biletu w autobusie, sporo tracę, nie będę więc udawała, że się znam. Będzie o tym co widzę i o czym mówią moje japońskie przyjaciółki, o tym co przeczytałam wymieszane z tym o co zapytałam.

Skąd więc tytuł? Przede wszystkim: kocham góry. Uwielbiam górską wędrówkę, wspinaczkę i mam w głowie listę przynajmniej 100 szczytów, na które chcę się wspiąć przed śmiercią, a że mieszkam w kraju, któremu zawdzięczamy pierwsze kobiece wejście na Everest (kto nie zna niech natychmiast sprawdza w Internecie: Junko Tabei) to w powietrzu pachnie dla mnie zdobywaniem szczytów.

Więc o tym będzie tu sporo – zwłaszcza, że Japonia sama również ma listę 100 szczytów, które warto zdobyć. Na część z nich udało mi się już wejść, więc nic tylko wrzucać zdjęcia, bo Japonia jest krajem zdecydowanie wartym zobaczenia.

100mountains ma dla mnie też trochę alternatywne znaczenie, szczytem, górą są dla mnie również prywatne zwycięstwa i pokonywanie trudności – fizycznych i psychicznych. W marcu/kwietniu 2019 planuję spędzić 19-21 dni w Himalajach pokonując trasę trekkingową o nazwie 3 passes trek, która dociera do początkowej bazy pod Everestem (tzw. Everest Base Camp), chciałabym w przyszłym roku zainwestować w naukę języka japońskiego na sensownym poziomie, byłby to więc kolejny szczyt.

100gór to moje miejsce na 100 ciekawych doświadczeń, miejsc i zwycięstw.

Jeśli ta tematyka to coś co i was interesuje – obserwujcie mnie tutaj, na Instagramie i fb.

Do przeczytania!

1 Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s